Každý člověk potřebuje v životě dělat smysluplnou činnost, díky které se zapojí do společnosti. Řada našich klientů má z různých důvodů (zdravotní, psychické potíže apod.) ztíženou možnost uplatnění na trhu práce. Pomozte jim, společně s námi, se postupně připravit na nástup do plnohodnotného zaměstnání.
Ve spolupráci s úřady práce i zaměstnavateli pomáháme v Armádě spásy hledat vhodná pracovní místa a sami pro tuto cílovou skupinu nová pracovní místa vytváříme. V rámci našich jednotlivých zařízení nabízíme pozice například:
• v kuchyni
• v prádelně
• v údržbě a úklidu budov
• ve spolupráci s některými městy nabízíme také zaměstnání při úklidu ulic
• v prádelně
• v údržbě a úklidu budov
• ve spolupráci s některými městy nabízíme také zaměstnání při úklidu ulic
Tato pracovní místa jsou zřizována jak pro nezaměstnané uživatele, tak další dlouhodobě nezaměstnané, kteří se zapojují v rámci veřejně prospěšných prací (VPP), veřejné služby či krátkodobých pracovních poměrů.
Touto cestou u nás v minulém roce našlo uplatnění více než 20 lidí, v tom letošním bychom rádi nabídli pracovní uplatnění ještě většímu počtu lidí. Pojďte do toho s námi. Děkujeme!
Příběh paní Zdenky:
ilustrační foto: J. Štreit
Paní Zdenka má pět dětí z toho tři dospělé a dvě v dětském domově. Jedná se o její první zaměstnání a v minulosti měla velké problémy s alkoholem a drogami. Z počátku se jí příliš nechtělo měnit návyky a kladla otázky, jestli se jí práce finančně vyplatí. Na školení úřadu práce s ní nebyli příliš spokojeni, a proto se dotazovali, zda jsme si jistí v Armádě spásy s nabídkou práce paní Zdence. Vzhledem k tomu, že pro Armádu spásy již pracovala v předchozí době v rámci veřejné služby, tak jsme věděli, že je pracovitá a je na ní spoleh. Už v té době začala intenzivně navštěvovat své dvě děti v dětském domově a nosila jim dárky v podobě oblečení a hraček z dobročinného obchodu. V současné době má smlouvu na VPP na půl roku. Náplň její práce spočívá ve výpomoci v dobročinném obchodě, kde pomáhá s tříděním darovaného oblečení a uklízí a dvakrát v týdnu vypomáhá při úklidech v budově azylového domu, při praní a žehlení prádla. Paní Zdenka má v plánu šetřit si peníze na bydlení a v budoucnu si obě děti vzít zpět do péče s tím, že počítá s nalezením trvalého zaměstnání. Tak ji společně držme palce!
Ať se daří!