- Výzkumy ukazují, že násilné chování je nejčastější kolem 17. roku života. I když někteří mladí lidé během puberty násilí zanechají, až 20 % z nich v něm pokračuje i v dospělosti. (Kosterman et al., 2001). U těch, kteří v násilí pokračují, se situace často jen zhoršuje.
V každé školní třídě najdeme čtyři děti, které ve své rodině zažívají násilí (LOM výzkum, 2024). To na jejich duši zanechává hluboké jizvy – způsobuje zdravotní problémy, vede k závislostem nebo ke zhoršení školních výsledků. Tím to ale nekončí. Násilí je jako infekce, která se šíří z generace na generaci. Děti si ji nesou do dospělosti a předávají dál.
Chceme to změnit.
V příštím roce plánujeme otevřít skupinovou terapii pro mladé muže nad patnáct let, kteří
mají problémy s násilím a agresí. Momentálně v České republice neexistuje žádný program, který by komplexně a cíleně pracoval s mladistvými původci násilí.
Zároveň sledujeme rostoucí počet násilných činů spáchaných mladými lidmi. Je to vzorec, který se naučily v dětství a který nevědomky opakují. My jim můžeme pomoci tento násilný cyklus přerušit.
Pomozte nám otevřít první terapeutickou skupinu pro mladistvé původce násilí v ČR a poskytněte jim podporu, kterou potřebují.
- Za vybraných 230 tisíc korun otevřeme terapeutickou skupinu pro osm mladých mužů a dalším pěti jedincům poskytneme individuální terapii.
- V současnosti také připravujeme metodickou podporu pro organizace a odborníky, kteří se mladistvým věnují – abychom společně vytvořili udržitelný systém prevence násilí u mladých lidí.
Pomozte nám přerušit tento začarovaný kruh. Společně můžeme dát mladým lidem šanci změnit svůj osud – dřív, než bude pozdě.
Děkujeme
Tým Zvládání vzteku
Nasili je zlo. At se vse podari.