V aplikaci se také nachází největší databáze automatizovaných externích defibrilátorů (AED) v České republice. S funkcí „Lokátor“ jednoduše zjistíte svoji přesnou GPS polohu a najdete nejbližší AED, pohotovost nebo pohotovostní lékárnu. Další důležitou součástí aplikace je interaktivní návod první pomoci, který vznikl ve spolupráci s Českou resuscitační radou – každý uživatel se tak může vzdělávat přímo ve svém mobilním telefonu. Aplikace Záchranka je plně přizpůsobena neslyšícím a nevidomým.
Součástí aplikace Záchranka jsou i tzv. Varovná upozornění. Jedná se o systém varování obyvatel na vybraném území v krizových situacích, který doplňuje jiné zákonné a zavedené prostředky. Uživatelé aplikace mohou skrze Varovná upozornění dostávat varovná hlášení o vážných událostech na vybraném území. Jde o události, jež mají přímý dopad na zdraví obyvatel, tedy například znečištění pitné vody, povodně, požár velkého rozsahu nebo chemické havárie. Krizový odbor kraje po domluvě s IZS odešle varovné hlášení - tedy notifikaci, která se objeví uživateli aplikace na mobilu.
Aplikace Záchranka, oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK, má od svého spuštění v roce 2016 už více než 3 miliony uživatelů. Denně ji použije cca 100 lidí v nouzi, zdravotnické záchranné služby přijaly z aplikace už více než 180 000 tísňových volánío pomoc. Registrace i používání aplikace je zdarma, a to hlavně díky podpoře partnerů Nadace Vodafone a Generali České pojišťovny. Další informace najdete na www.zachranka.app
Tato aplikace je velice užitečná, pomohla i mojí babičce při náhlém kolapsu, proto jsem se rozhodla podpořit ji alespoň symbolickou částkou. Doufám, že sama ji potřebovat nebudu, ale jelikož jsem na rizikovém těhotenství, tak ji mám raději uloženou na hlavní stránce v telefonu.