Pomozte nám zajistit prázdniny pro ty, kteří je v běžné podobě jako my neznají.
Již 17 let pořádáme letní pobyt pro dospělé lidi s hendikepem. Pro mnohé z nich je to jediná možnost, jak zažít "dovolenou" – nové zážitky a přitom v pro ně bezpečném prostředí. Letos, bohužel, čelíme nečekanému navýšení nákladů na ubytování, což ohrožuje realizaci tohoto jedinečného projektu s tradicí. Proto se obracíme na vás s prosbou o podporu – pomozte nám, abychom tzv. „Putování s Oslem 2025“ mohli těmto lidem dopřát.
Tradiční pobyt znamená týden radosti a nových zkušeností pro 20 účastníků s hendikepem, o které se stará 15 dobrovolníků – pečujících, kteří svou práci dělají z čistého srdce, bez nároku na odměnu. Největší položkou rozpočtu je tak kvalitní bezbariérové ubytování, které navíc není snadné zajistit. Letošní zvýšené náklady nemůžeme v celé výši přenést na účastníky, mají už tak spoustu výdajů na svou péči v průběhu roku.
Pro dospělé lidi s hendikepem znamená prázdninový pobyt mnohem víc, než si umíme představit: posílení soběstačnosti, rozvoj komunikace, pocit sounáležitosti a hlavně čas strávený mimo každodenní realitu, která je pro ně často plná výzev.
Každý váš příspěvek, v jakékoliv výši, pomůže pokrýt náklady na ubytování a příp. stravu a dopravu našich nadšených účastníků.. :)
Snažíme se hendikepovaným umožnit zažít to, co my považujeme za samozřejmé. Děkujeme z celého srdce, že do toho jdete s námi. S vámi to jde totiž lépe.
Ať se vaše putování opět vydaří a přinese vám krásné zážitky. Držím vám palce.