PODPOŘTE PROJEKT 600 HODIN POMOCI RODINÁM SE ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÝM DÍTĚTEM NEBO DOSPĚLÝM
Chcete efektivně podpořit lidi se zdravotním znevýhodněním na Jesenicku? Podpořte náš projekt 600 hodin pomoci rodinám se zdravotně znevýhodněným dítětem nebo dospělým.
Co si představit pod navazujícím projektem? Stejně jako u předchozího budeme pomáhat shlídáním dětí i dospělých se zdravotním znevýhodněním. Neformální pečující (sami se dlouhodobě starají osoby se zdravotním znevýhodněním) si v době hlídání mohou odpočinout, vyřídit potřebné věci (dojít si například na úřad, k lékaři, …) nebo se věnovat rodinným a partnerským vztahům. Pro většinu lidí běžné záležitosti, ale pro neformální pečující? Čas, který je drahocenný a často absolutně nedostačující. A to chceme změnit!
Oproti předchozímu projektu zdvojnásobíme své úsilí a místo pěti rodinám pomůžeme deseti. Celý projekt poběží 6 měsíců a bude mít svou koordinátorku a 10 asistentek. Každá asistentka bude mít na starosti jednu rodinu. Jedna hodina hlídání stojí 330 korun.
Kampaní pokryjeme výdaje na finanční ohodnocení našich asistentek (108 000 Kč), finanční ohodnocení koordinátorky (celkem 39 600 Kč), zaškolení asistentek (13 800 Kč) a ostatní výdaje související s projektem (32 200 Kč).
Jeden z reálných příběhů našich klientů: Paní Věra je samoživitelka, stará se o syna Patrika, který má těžké zdravotní znevýhodnění (mentální znevýhodnění s autistickými rysy a nervo-svalovou hypotonií). Patrikovi je 25 let a paní Věra je na péči prakticky sama. Patrikovi a jeho mamince jsme pomohli i v prvním projektu a chceme navázat na úspěšnou spolupráci. Přínos projektu podle paní Věry: „Díky projektu jsem měla možnost věnovat se sama sobě a zahrádce a syn s pomocí asistentky mohl získat nové zážitky, což je pro nás oba opravdu prospěšné.“
Za celým projektem stojí
SIPORA, která na
Jesenicku aktivně spolupracuje s pečujícími rodinami, připravuje vznik terénní odlehčovací služby a věnuje se edukativním workshopům.
Posláním SIPORY je podpořit lidi s poruchou autistického spektra, lidi se zkušeností s duševním onemocněním nebo s mentálním znevýhodněním, aby mohli žít plnohodnotným a nezávislým způsobem života.
Zajímají Vás další informace o projektu? Napište přímo řediteli SIPORY Jakubu Barčíkovi na e-mail: jakub@sipora.cz.
Děkujeme za pečující na Jesenicku. Bez Vás by to nešlo!
Ať se vám daří!