Čtěte více podrobností na blogu
Co už udělala škola pro získání vody?
- Dotáhla potrubí z řeky, která napájí blízkou obec. Tlak v potrubí není ale dostačující a v období sucha, kdy je potřeba největší, voda neteče.
- Koupila velký rezervoár na vodu (10 000l), do kterého stahuje dešťovou vodu ze střechy školy. To řeší problém pouze v období dešťů, v období sucha vydrží zásoba vody škole jen na týden (za předpokladu 1l/os./den).
- Začala se zajímat o vyhloubení studny. Zjistila jaká je dostupnost podzemní vody v oblasti, připravila rozpočet.
Studna se zdá jako jediné nadějné řešení otázky vody pro školu. Problém je, že v oblasti, kde škola leží je nutné pro vodu vrtat velmi hluboko (lávové podloží). Nicméně instituce, které se nacházejí nedaleko školy, uspěly a vodu našly, bohužel až v hloubce mezi 60 a 100 m. To znamená obrovské náklady, na které nemá finance ani škola ani obec.
I když celková cena studny vychází na "pouhých" 130 Kč na studenta, pro chudé venkovské rodiny jsou to obrovské peníze. Za měsíc práce si mnohdy rodič nevydělá ani 400 Kč.
ŠKOLA SE ZAVÁZALA:
Financovat veškeré potrubí k rozvodu vody a také stavbu věže na vodní rezervoár... cca 20 000 Kč
Také už pořídila velkokapacitní rezervoár v hodnotě 25 000 Kč
CO JE NA NÁS?
- Realizace hloubkového vrtu - 180 000 Kč
- Čerpadlo - 20 000 Kč
Škola je částečně internátní. Využít toho mohou zejména studenti žijící daleko. Podmínky ubytování jsou velmi skromné a navíc není dostupná tekoucí voda.
I přes období dešťů se povaha vyprahlé savany nezapře. Zapomeňte na trávník.
Ve třídě se píše test. Všechny batohy musí ven, aby nikdo nemohl podvádět s tahákem. V popředí pod konstrukcí z klacků pěstují studenti stromy, aby před třídami vznikl blahodárný stín.
Čtěte více podrobností na blogu
Vážíme si Vaší práce , děkujeme.