Join my personal challenge. Walk at least 11,111 steps every day for 21 days and support volunteers in Pilsen Intergenerational volunteer centre TOTEM. The most active participants who also send financial support to TOTEM will be rewarded. The main prize is a ticket to JCI Czech Republic National Convention Czeko 2022 worth 4830 CZK (about 200 EUR). The step/kilometer count starts 29/8 and ends 19/9/2022.
How can you join? 1. Get and install the fitness app Strava 2. Add me: https://strava.app.link/rDgSkQShLsb 3. Join my challenge and begin walking on August 29 - Walking to help TOTEM run (once you follow me, I will invite you) 4. If you want to win a ticket to Czeko 2022 make sure to send some funds to TOTEM!
You can walk or run anytime but we count the steps and kilometres between August 29 and September 19, 2022.
Rules: Walk or run at least 11,111 steps a day for 21 days. 11, 111 steps are about 8.5 kilometers - Strava only tracks your distance, not steps. To get maximum health benefits it is better to walk regularly but if you fall behind one day, you can always make up for it some other day. The winner is the one who has contributed to TOTEM and walked the farthest.
If you do not have smart phones or other gadgets, do not give up and take a walk with us everyday anyway. Join our FB event and share your joy with others, and if you feel like it, you can still send some money to TOTEM :-)
If you join the challenge later, nevermind, you can still do something for your help and support TOTEM as well.
Za chvíli vstupujeme do finálové třetiny výzvy, kilometry přibývají a pořadí favoritů na vítěztví se mění.
Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.
V TOTEMu už 23 let s dobrovolníky pomáháme, kde je třeba. Naše tři plzeňské pobočky jsou oázou, kde každý zapomene na starosti všedních dní. Podporujeme děti i seniory, ale nejraději jejich energii propojujeme a dáváme jim prostor ke sdílení a společným zážitkům. Podpořte nás - s každým vaším příspěvkem pomáháte s námi! DĚKUJEME.
Přispějte a podpořte s námi:
1200 seniorů, pro které připravujeme konzultace a aktivity na míru, abychom jim pomohli předcházet zbytečným krizím a hrozbě osamění
koordinaci a pomoc 500 dobrovolníků, kteří jsou zapojeni do 62 organizací a projektů na podporu regionu
desítky rodin s dětmi, pro které ročně nacházíme parťáky - už 200 dětem tato naše služba pomohla zlepšit se v tom, v čem mezi vrstevníky zaostávaly
dobrovolnické a mezigenerační projekty, díky kterým je lidem v TOTEMu tak příjemně a rádi se k nám vracejí
😉
Mám ráda kulatá čísla :-)
Šlapeme dál!
Ještě týden, tak ťapeme 🤪
Nějak mi těch 11111 kroků zrovna v tomhle období nevychází, ale i tak TOTEM ráda podpořím...
Děkuju moc za příspěvek a doufám, že se vám daří třeba aspoň šťastných 7777 nebo i hezké procházky bez počítání.
Prošlapeme kecky!!!
Jen aby ty kecky stačily :-) Díky Kamile!
Jdeme na to! Společně to ušlapeme! :))
TO SI PIŠ, JANI! Díky za podporu!
Motivační startovné :-) Ať se všem účastníkům daří!
A šlapeme!!!
Tak a jde se slapat😁
Tož 21 dní a 233 333 kroků - to se dá a tuky pujdou dolů.
Leading by example, díky, žes nás podpořil jako první!! Dej vědět, jak se daří shazovat :-)